układanie palisad

Układanie palisad

Współcześnie palisady wykorzystywane są przede wszystkim jako element wykończenia nawierzchni brukowanej oraz nawierzchni wyłożonych szlachetnymi płytami. Ich zadaniem jest oddzielenie ciągu komunikacyjnego, podjazdu lub parkingu od terenu zielonego. Dawniej zamiast palisad stosowano proste krawężniki betonowe, obecnie ich miejsce zajmuje układanie palisad.

Układanie palisad pozwala na tworzenie obrzeży o dowolnym rozmiarze i kształcie, co stanowi duży atut, w szczególności w ogrodach i parkach charakteryzujących się nieregularnością ścieżek. Ich dodatkowym atutem jest możliwość tworzenia okręgów, linii falistych i wielu innych wzorów, których nie można uzyskać poprzez zastosowanie tradycyjnych krawężników.

Jak przebiega układanie palisad?

Palisady mogą pełnić rolę dekoracyjną lub stanowić podporę. Większość palisad, które układamy w celach dekoracyjnych możemy umieścić bezpośrednio w podłożu. Jednak w miejscach, w których istnieje ryzyko podmywania gruntu lub jego osuwania się zalecane jest wzmocnienie palisady niewielkim fundamentem.

Montaż palisady zależy nie tylko od warunków w miejscu jej układania, ale również od materiału z jakiego została wykonana. Palisady ogrodowe dedykowane do wytyczania grządek i rabat z kwiatami to najczęściej rozwiązania produkowane z tworzyw sztucznych, które montuje się poprzez wkopanie w ziemię. Układanie palisad dedykowanych do przestrzeni brukowanych wymaga znacznie większej precyzji oraz umiejętnego doboru systemu montażu do warunków.

Układanie palisad – Kielce

Układanie palisad wykonujemy na potrzeby klientów z terenu miasta Kielce i okolicy. Współpracujemy z inwestorami prywatnymi i klientami biznesowymi zapewniając profesjonalne układanie palisad betonowych. Palisady układamy zgodnie z projektem własnym lub powierzonym, tworząc tym samym atrakcyjną aranżację przestrzeni rekreacyjnej i użytkowej.

Dlaczego warto nam zaufać?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji usług brukarskich. Pracujemy zgodnie z najlepszymi praktykami i standardami. To pozwala nam zapewniać najwyższą jakość usług przekładającą się na trwałość oraz estetykę oferowanych rozwiązań.

Usługi remontowe, budowlane Kielce – Nowbud kontakt: